Театральні дійства

28.02.2019 року у Нововолинську відбудуться театральні дійства для учнів закладів загальної середньої освіти: це музична казка «По щучому велінню» М.Кропивницького та романтична пригода «Дорогою ціною» за мотивами повісті М.Коцюбинського.

Марко Лукич Кропивницький – видатний український письменник-драматург. Він створив багато п`єс для дорослих, і хоч написані вони у другій половині 19 та на початку 20 століття, глядачі досі охоче дивляться їх.

Наприкінці свого життя М.Кропивницький деякий час жив на селі. Тут він подружився з селянськими дітьми, багато дбав про їхнє навчання, організовував дитячі вистави. Тоді ж він і написав кілька дитячих п`єс.

“По щучому велінню” драматург створив за мотивами народних казок про двох братів – дурника і розумного. “Дурник” Хома насправді чесна, скромна і весела людина. Чарівну силу, якою Хому за його доброту наділив перехожий дідок, він використовує тільки на користь людям.П`єсу “По щучому велінню” вперше поставив дитячий самодіяльний театр під керівництвом самого драматурга.

Михайло Коцюбинський - один з найоригінальніших українських письменників. Він вивів літературу на європейський рівень, урізноманітнив її багатогранними напрямками.

Роки перебування Коцюбинського на урядовій службі в Молдавії і Криму дали життєвий матеріал для його твору "Дорогою ціною" (1901). Дія відбувається у 1834—1836 роках, коли вже була ліквідованаЗадунайська Січі в Україні існувалапанщина. Повість зображує героїко-романтичну історію двох закоханих.

1957 року вийшла однойменна кольорова екранізація Марка Донського«Дорогою ціною»за мотивами повісті М. Коцюбинського.

1948року композитор і лібретистМихайло Вериківськийза трьома епізодами повісті створивопернийетюд на 3 фрагменти«Втікачі».

Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича пропонує переглянути романтичну пригоду «Дорогою ціною» у власній постановці.

Кiлькiсть переглядiв: 115

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.