Говорімо українською, а не на українській!

/Files/images/2ф.png

Чистота мовлення – це показник не лише освіченості та культури людини, а й поваги до інших і до самої себе. Українську мову не змогли знищити за 400 років заборон та обмежень. Тож і нам не варто засмічувати її кальками, русизмами, суржиком…Мовлення батьків і педагогів – взірець для дітей. Нехай же вони чують чисту, милозвучну рідну мову. Поважаймо себе – говорімо українською правильно.

У мережі є оригінальний сайт, на якому самі ж українці зможуть покращувати свої знання української. Йдеться про ресурс, який запустив волонтерський проект «Мова - ДНК нації».

Творці проекту Наталя Клименко та Павло Мельник-Крисаченко розказали, що основною метою сайту є розвивати “правильну” українську мову, викорінювати русизми, помилки та кальки. А для того, щоб це було цікаво, Павло малює малюнки до всіх правил, які вишукує і пише Наталя. Головний герой їхнього проекту – Лепетун. Це він розказує, що і як правильно українською, а що – калька, русизм і т. д.

https://ukr-mova.in.ua/

/Files/images/1ф.png

Пропонуємо перевірити свій словниковий запас за посиланням MYVOCAB.INFO. Тест словникового запасу.

І не забудьте 9 листопада 2018 року об 11.00 годині взяти участь у ХVІІІ Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, який проводить Українське радіо; пам’ятайте, що у День української писемності і мови у кожному закладі загальної середньої освіти нашого міста проходить перший етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів з метою піднесення престижу українського слова, його популяризації.

Кiлькiсть переглядiв: 84

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.