Хто хоче змін, повинен почати їх із себе

Успішний учитель – це геолог, що зуміє розшукати скарби в душі дитини, натрапити чи то на золоту жилу, чи то на коштовний камінь, чи на вічний граніт.

В.О.Сухомлинський

Правду кажуть, що вчителями не стають – ними народжуються. Хоча, звичайно, це не тільки Божий дар, а й наполеглива, відповідальна, серйозна праця і серце, віддане дітям.

Ті зміни, на порозі яких стоїть освіта, вимагають від кожного педагога відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів; враховувати те, що сучасні діти спритніші за нас усіх – до них треба шукати інший підхід, брати до уваги ту епоху й той інформаційний простір, у якому вони зростають, намагатися зрозуміти їхні смаки й уподобання.

У листопаді 2017 року відповідно до наказів МОН України від 19.06.2017р. №866 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації від 23.06.2017 № 411 «Про проведення другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 02.10.2017 року №295 «Про організацію і проведення І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» на базі НВК, закладів загальної середньої освіти №6,7 (директори Мороз С.В., Пукля І.І., Трофимчук С.О.) відбувся І (міський) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».

Цьогоріч свої професійні вміння, майстерність і творчі здобутки представили на розгляд міського журі 13 педагогів закладів загальної середньої освіти, таких, котрі вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, котрі гідно пройшли непрості випробування, щоб скласти іспит на професіоналізм: Матіюк Ю.В. (гімназія), Полока І.С. (ЗЗСО №6) – у номінації «Німецька мова»; Криворучко І.В. (гімназія), Номинат О.В. (ЗЗСО №4), Пилипчук С.В. (ЗЗСО №5), Дарміць В.З. (ЗЗСО №6), Бакуш В.В. (ЗЗСО №8) – у номінації «Фізична культура»; Гапонюк С.М. (гімназія), Матейчук С.Г. (ЗЗСО №2), Руга Н.А. (ЗЗСО №3), Геращенко Г.В. (ЗЗСО №5), Сироватка О.Л. (ліцей-інтернат), Павельчук Т.В. (СЗЗСО №9) – у номінації «Українська мова і література».

Для участі у Конкурсі педагогам потрібно було зареєструватися на платформі Конкурсу, створити профіль в освітній мережі для вчителів Microsoft, на якому обов’язково розмістити відеорезюме та інші матеріали, які стосуються роботи.

Конкурсне випробування «Практична робота» дало змогу членам журі оцінити вміння конкурсантів виконувати практичні завдання у межах навчального предмета:

у номінації «Українська мова і література» - організація роботи з учнями з аналізу художнього твору, обраного в результаті жеребкування;

у номінації «Німецька мова» - «Дискусійний клуб», організація роботи з учнями за темою дискусії, обраної в результаті жеребкування;

у номінації «Фізична культура» - організація роботи з учнями з виконання фізичних вправ підготовчої частини уроку за темою, обраною в результаті жеребкування.

Найважливішою і завершальною складовою частиною професійних випробувань став конкурсний урок, критеріями оцінювання якого були: професійне знання предмета і методики його викладання, урахування фізіологічних і психологічних особливостей учнів, встановлення контакту з дітьми, організація навчальної взаємодії; активізація пізнавального інтересу учнів, стимулювання їхньої самостійності; встановлення міжпредметних зав’язків, формування цілісності знань та предметних компетентностей, реалізація діяльнісного підходу.

Члени журі у різних номінаціях («Німецька мова» - Ступчик З.Р., голова журі, методист-сумісник міського методичного кабінету, Нестерук Л.Р., методист міського методичного кабінету, Козачук О.М., учитель німецької мови НВК; «Українська мова та література» - Нестерук Л.Р., голова журі, методист міського методичного кабінету, Куцик З.К., методист міського методичного кабінету, Костюк О.С., учитель української мови і літератури ЗЗСО №7; «Фізична культура» - Івановський Р.В., голова журі, методист-сумісник міського методичного кабінету, Дацюк В.Р., учитель фізичної культури ЗЗСО №3, Горпиніч В.М., учитель фізичної культури ЗЗСО №7) відзначили, що під час проведення уроків і практичної роботи усі конкурсанти продемонстрували високу фахову майстерність, знання та володіння інноваційними технологіями. Педагоги розкрили особисті професійні надбання, показали правильність підбору методів, прийомів, форм навчання, уміння активізувати учнів для вирішення тих завдань, які стояли перед ними.

За результатами оцінювання міського журі:

ІІІ місце:

Павельчук Т.В., учитель української мови і літератури СЗЗСО №9;

Бакуш В.В., учитель фізичної культури ЗЗСО №8;

ІІ місце:

Руга Н.А., учитель української мови і літератури ЗЗСО №3;

Дарміць В.З., учитель фізичної культури ЗЗСО №6;

Полока І.С., учитель німецької мови ЗЗСО №6.

Переможцями І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» стали такі учителі:

у номінації «Українська мова і література»:

Гапонюк С.М., учитель української мови і літератури гімназії;

у номінації «Німецька мова»:

Матіюк Ю.В., учитель німецької мови гімназії;

у номінації «Фізична культура»:

Криворучко І.В., учитель фізичної культури гімназії.

Ці педагоги своєю участю у Конкурсі ще раз довели, що в кожного з них не згас, а ще яскравіше запалав вогонь таланту та неповторної творчої індивідуальності. Вони зуміли переконати членів журі, що не міліє криниця освітянської душі, невичерпними є освітянські звитяги, інтелектуально багатою є нововолинська земля. Це ті яскраві, завзяті, творчі особистості, які готові працювати по-новому, іти в ногу з часом і підтверджувати беззаперечну істину: той, хто хоче змін, повинен почати їх із себе.

Завідувач міського методичного кабінету О.В.Хвіщук

Підсумки І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

Учитель року - 2018
Обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Українська мова та література»
Обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації "Фізична культура"
Обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Німецька мова»
Обласний етап ХІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року – 2018 з предметів духовно-морального спрямування»
Міське свято вшанування переможців
В області вшанували переможців конкурсу «Учитель року – 2018»
Кiлькiсть переглядiв: 891

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.